Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

Ascheni

Ascheni jsou vyspělou rasou, která by ráda pomohla lidem od goa'uldů a podělila se o své technologie,
například o velmi vyspělé léčící prostředky (medikamenty), které jsou schopné až dvakrát prodloužit život (což by nemuselo být špatné!).
Lidé si mysleli, že jsou mírumilovnou rasou, ale oni mají trochu jiné plány! Nabízeli nám roztok, který prodlužuje život, ale přidali do něj sterilizační látku. Postupem času bychom tedy všichni vymřeli - Ascheni jsou trpěliví.
Proč by to dělali? No přece aby získali nový prostor pro sebe.

SG-1 navštívila planetu, kde lidé byli na úrovni primitivních rolníků a zemědělců. Ascheni jim pomáhali se sklizněmi. Daniel J. s Teal'cem však objevili podzemní síň, ve které byly uchovány sto let staré záznamy. Podařilo se jim zjistit, že na planetě dříve byla početná rasa na úrovni padesátých let dvacátého století (Volinové). Také se dozví, že po příchodu Aschenů se jejich počet velmi zmenšil (z milionů na tisíce). Díky tomu vše dobře dopadne, plány Aschenů odhaleny včas.

Je tu ještě druhá epizoda (z budoucnosti), která začína tím, že jsme přátelé Aschenů. SG-1 ale zase přišla na jejich velmi podlé plány spočívající ve sterilizaci lidstva.
Podařilo se jim poslat bránou varování zpět do minulosti (papírek s nápisem nechoďte na P4C-970, Jack O'Neill).

Ascheni jsou velmi vyspělí, dokáží udělat z planety hvězdu, mají teleporty (snad víte, co to je...), dále pak biologické zbraně (velmi účiná bomba, nastavitelná tak, aby vyhubila pouze určitý živočišný druh), a nejzajímavější jsou již zmiňované medikamenty.